Prepotentni mlađi pioniri…

Katastrofalan pristup utakmici ipak nije doveo do prvog poraza u grupi… KK Probasket – KK Zvezdara Crony 2 49-47 (16:21;14:4;10:9;9:13)

Upozoravao je trener Stevanović svoje pulene da nije merilo kvaliteta pozicija na tabeli, ali ga oni nisu slušali. Potcenili su protivnika i ušli u meč nonšalantno. Mladi igrači Zvezdare su to iskoristili i prvu četvrtinu lagano dobili sa 5 poena razlike, najviše zahvaljujući nezaustavljivom kapitenu Stojanovu, koji je dao 19 od svojih ukupno 30 poena.

Srećom, zbog pravila da prve dve četvrtine moraju da se odigraju sa različitim petorkama,  njega nije bilo u drugoj četvrtini, pa je Probasket kako-tako uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i na veliki odmor ode sa +5.

Mučenje u drugom poluvremenu… Odbrana je bila očajna, napad bezidejan, spor, nepovezan. Nekako se otišlo na plus 11 tri minuta pre kraja, ali je protivnik ponovo potcenjen, pa se ušlo u neizvesnu završnicu u kojoj je Zvezdara imala šansu čak i da ode u produžetak. Na kraju ipak pobeda Probasketa i opomena da se ovakav pristup više ne sme ponoviti.

Bila je ovo najgora utakmica mlađih pionira u dosadašnjem delu prvenstva. Gotovo svi igrači su podbacili, prelaznu ocenu može da dobije jedino Argakijev, koji je uhvatio nekoliko bitnih lopti i odigrao korektnu odbranu. Naredna utakmica je takođe kod kuće protiv jake ekipe Beokoša, vremena je vrlo malo da se neke stvari iz korena promene…

KK Probasket: Erčić 4, Drinjak 2, Dogandžić 4, Čolić 4, Vujović 10, Danojlić, Dimitrijević 2, Bojat 2, Radulović (kap.) 11, Argakijev 2, Milenković 6, Ilić 2.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.