Bravo juniori!

U neizvesnoj utakmici naši juniori pobedili! KK Probasket – KK Ras 83-79 (19:26;20:15;21:11;23:27)

Pobeda dobija više na značaju, ako se uzme u obzir da je ekipa Rasa imala nekoliko igrača rođenih 1992. godine, pošto se trener domaćih saglasio sa molbom gostiju da im se ekipa uigra za Letnju ligu. Probasketu je uvek izazov da igra sa jačim protivnicima, kako bi konstantno napredovala…

Loše je počelo po domaće. U startu se Ras razigrao, čak 6 igrača im se upisalo u strelce u prvoj četvrtini. Domaće je u životu održavao kapiten Božić sa 2 od svoje 4 „trojke“.

Malo su se trgli „crveno-beli“ u nastavku, zaigrali čvršću odbranu, ali su i „srljali“ u napadu, pa se na poluvreme otišlo sa 2 poena zaostatka.

Trener Stevanović je uporno pričao svojim pulenima da su bolji od protivnika i da je potrebno da počnu da veruju u sebe. Oni su to u drugom poluvremenu i uradili, nadovezala se i frenetična podrška sa tribina (navijačka grupa „Zmije“ se ponova okupila), te je protivnik „slomljen“ i rezultat je prešao u korist Probasketa.

U poslednjoj četvrtini je traženo da se igra sporiji napad i da se „čuva“ lopta, međutim, pojedince je povukla želja za poentiranjem, pa je Ras uspeo da zaostatak smanji sa 14 na svega 2 poena razlike. Ipak, igrači Probasketa su sazrelili u poslednje vreme, naučili da igraju neizvesne završnice, te su i ovog puta uspeli da izađu kao pobednici. Pravi izazovi tek slede, jer će pojedinci u 8 dana odigrati 6 utakmica! Držimo im palčeve da izdrže!

KK Probasket: Šaković 3, Milanović 4, Veljković 3, Vuksanović, Marković N. 17, Popović, Marković A. 16, Maletić 8, Božić (kap.) 28, Aleksić, Vidlanović 2, Jelić 2.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.