Kadeti se pobedom oprostili od daljeg takmičenja!

Usput su i pokazali da je meč u Obrenovcu daleko od realnog odnosa dveju ekipa…
KK Probasket – KK Radnički Obrenovac 68-63 (20:19;12:15;25:15;11:14)

Probasket, bez bitnog igrača Markovića, i Radnički, ozbiljnog pristupa od samog starta, zaigrali su pred tribinama punim vatrenih navijača našeg kluba. Poseta i podrška, kakvom bi mogle da se podiče mnoge prvoligaške seniorske ekipe, „pogurala“ je i jedne i druge da daju svoj maksimum i odigraju za čast i prestiž.

Dosta lakše je Probasket dolazio do poena iz igre, svega 10 je postigao sa linije za slobodna bacanja (opet katastrofalnih 23-10), odbrana je bila čvršća… Ni jedna ni druga ekipa se nisu štedele, „prštalo“ je na sve strane, publika je dobila ono zbog čega je došla…

Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini, kada je Probasket postigao tri „trojke“ i od 25 čak 23 poena postigao iz igre (19 dali Šaković i Jelić). Kombinovanom odbranom u poslednjoj četvrtini, protivnik je zbunjen i nateran na greške, koje je Probasket iskoristio da mirno privede meč kraju.

Na zaslužen odmor se ipak otišlo pobedom. Dokazali su naši kadeti, pre svega sami sebi, ali i košarkaškoj javnosti, da je prvi meč bio samo loš dan, da poseduju pobednički mentalitet i jak karakter. Još jedna stvar, koja polako prerasta u tradiciju. Produžen je pobednički niz, poslednji poraz kod kuće je bio protiv Flash-a, krajem januara (u toku cele sezone – 10 pobeda i 3 poraza)… Od tad su redom padale veoma jake ekipe, a nadajmo se i da će naredne sezone sala OŠ Karađorše biti „neosvojiva tvrđava“!

KK Probasket: Šaković 27, Milanović 14, Petković 2, Veljković 7, Zarić 1, Aleksić 2, Vidlanović (kap.) 7, Jelić 8.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.

2 reagovanja na Kadeti se pobedom oprostili od daljeg takmičenja!