Pobeda mlađih pionira!

Mlađi pioniri Probasketa su „naplatili dug sa kamatom“ svojim vršnjacima iz Ceraka za nesrećan poraz u poslednjoj sekundi, u prvom kolu… KK Probasket – KK Cerak 3 47-29 (17:7;4:13;12:6;14:3)

Nakon nezasluženog poraza u prvom kolu, trener Popović je rekao svojim pulenima da je sve to jedna velika životna škola i da moraju što pre da izvuku pouke. Usledili su porazi protiv znatno jačih protivnika, ali je igra išla uzlaznom putanjom… Došlo je vreme za revanš…

Odlučno su naši najmlađi takmičari ušli u meč, rešeni da napokon upišu prvu pobedu. Lako su poveli pogocima Sjekloće i kapitena Dogandžića i na prvi odmor otišli sa sigurnih +10.

Što je prva petorka izgradila, to je druga srušila… Srljali su iz greške u grešku, a prve poene postigli tek krajem poluvremena. Prednost se istopila, na poluvremenu svega +1 za naš tim.

Početak drugog poluvremena je doneo rezultatsku klackalicu. Nakon tajm-auta trenera Popovića, napokon su naši igrači shvatili da su kvalitetniji takmac, zaigrali su znatno bolje i poveli osetnijom razlikom.

U četvrtoj četvrtini igra za pamćenje! Leteli su „crveno-beli“ po terenu, pogađali iz svih pozicija, ne dozvolivši protivniku da poentira gotovo 6 minuta. Svi igrači su ravnomerno rasporedili minutažu i napokon su se svi našli u protokolu (nije bilo bolesnih i povređenih), u čemu možda i leži jedan od razloga lake pobede ali i prethodnih poraza. Bitna pobeda, koja će dati podsticaj našim igračima da još vrednije rade i treniraju!

KK Probasket: Dimitrijević 2, Dogandžić (kap.) 19, Nikolić 12, Sjekloća 10, Argakijev 1, Adžić 2, Dragojević 1.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.