Sjajni mlađi pioniri za kraj prvog dela!

Naši najmlađi takmičari iznenadili sve i revanširali se ekipi Mladosti u sred Zemuna! KK Mladost – KK Probasket 37-41 (6:8;10:0;15:17;6:16)

U sezoni kada igrate protiv ekipa koje su godinu-dve starije, svaka pobeda je zlata vredna. Još ako se do nje dođe nakon zaostatka od 12 poena, onda treba biti presrećan što imate takve borce u ekipi!

Rasterećeni Probasketovci predvođeni dominantnim kapitenom Dogandžićem i mladim, ali borbenim Vujovićem, zasluženo dobijaju prvu četvrtinu. U drugoj potpuni fijasko i stara boljka nedostatka igrača, koji mogu da „povuku“ kada se igra „pasarela“ u prom poluvremenu.

Iako je Probasket gubio na poluvremenu, trener Popović nije dozvolio da se „koža jeftino proda“! Tražio je od svojih izabranika borbenost, a oni su mu odgovorili na najbolji način. Počeli su da velikom željom i jakom motivacijom „tope“ prednost domaćina! Odbrana je bila  na visini zadatka, ređali su se poeni iz polu-kontre i na 2 minuta pre kraja, Dragojević dovodi Probasket u prvo vođstvo posle više od 20 minuta. Usledila je tehnička greška domaćem treneru, Nikolić pogađa 2 slobodna bacanja i uvodi Probasket u „mirnu luku“!

Nije postojao bolji način da se završi prvi deo sezone. Sledi jednomesečna pauza, a zatim nastavak u Regionalnoj ligi, kroz čije će se utakmice ovi mladi talenti razvijati na najbolji mogući način!

KK Probasket: Dragojević 2, Nikolić 10, Dogandžić (kap.) 19, Vujović 4, Argakijev 4, Adžić 2, Dimitrijević, Sjekloća, Peruničić, Đoković, Šoškić.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.

Jedno reagovanje na Sjajni mlađi pioniri za kraj prvog dela!