Pioniri od sjaja do očaja…

Umesto da ubedljivo pobede, minimlano poraženi… KK Probasket – KK Zvezda 4 48-50 (11:4;13:14;10:9,14:23)

Hrabro su naši pioniri ušli u meč sa momcima iz Zvezde rođenim 1998. godine. Solidnu prednost su imali već u prvoj četvrtini. Imali su čak i priliku da odu na +20 u drugoj, ali su umesto toga krenuli da prave početničke greške, dozvolivši rivalu da se „vrati u meč“.

U drugom poluvremenu ista slika. Svirani su našim igračima koraci pri polasku u dribling (opravdano) kao da je na terenu ekipa minibasketa. Zvezda ipak nije uspela da se približi Probasketu u trećoj četvrtini…Ali u četvrtoj jeste! I ne samo to… Počeli su domaći igrači da beže od odgovornosti u napadu, a odbrane nije bilo. Triler završnica je zasluženo pripala gostima koji su bili prisebniji u odlučujućim momentima… Velika škola za naše igrače!

KK Probasket: Jakšić4, Erčić, Stefanović 12, Vujović 11, Dimitrijević, Bojat 1, Drinjak, Radulović 6, Milenković 9, Ilić, Dogandžić 3, Lukić (kap.) 2.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.