Ponovo „kasno paljenje“ juniora…

U utakmici kao preslikanoj iz prvog kola naši juniori poraženi na gostovanju… KK Flash 2 – KK Probasket 57:52 (16:11;15:13;12:15;14:13)

Nešto se čudno dešava u glavama naših juniora. Dozvole sebi „uspavanku“ u početku, zatim veliki pad, trgne ih ubedljivo vođstvo protivnika, onda postanu svesni svog kvaliteta, sustignu zaostatak, pređu u vođstvo i… I onda početničkim greškama u poraz!

Scenario se ponavlja već neko vreme…Tako je bilo i u večerašnjem duelu… Držao je Flash vođstvo uprkos solidnoj odbrani „crveno-belih“, koji su u napadu potpuno podbacili. „Iskakali“ su iz akcija u pogrešnom trenutku, mašili otvorene šuteve, pojedinci (što se može videti iz liste strelaca) bili neprepoznatljivi…

U 3. četvrtini Flash odlazi na maksimalnih +12. Postajući svesni da je „vrag odneo šalu“, naši juniori, predvođeni kapitenom Vidlanovićem, započinju juriš i za svega par minuta uspevaju u onome što nisu mogli gotovo 30… Prelaze u minimalnu prednost i onda opet srljanje… Umesto da nastave u istom ritmu, dolazi do pokušaja samoisticanja, koje nakon toga za posledicu ima neorganizovane napade i greške koje ni početnici ne prave na taj način…Domaćin je znao da iskoristi taj poklon, ponovo „vraća vodu na svoju vodenicu“,upisuje pobedu, a gostima ostaje da kroz treninge pokušaju da vrate atmosferu i saradnju, koja ih je ne tako davno krasila…

KK Probasket: Šaković 4, Milanović 6, Borović 3, Veljković 4, Vidlanović (kap.) 18, Petrović 10, Vuksanović 2, Šoškić 2, Mihailović 3, Lukić, Zarić.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.