Prava slika pionira!

Pioniri iznenadili favorizovanu ekipu Lazarevca! KK Probasket – KK Lazarevac 62-58 (11:15;18:15;16:8;17:20)

Ono što se od njih traži cele sezone, napokon je pokazano u petoj utakmici u grupi… Nakon „praznog hoda“ u prvih 7 minuta prve četvrtine, naši igrači počinju da igraju maksimalno agresivnu odbranu, da „pokrivaju“ jedni druge, „ginu“ za svaku loptu, preuzimaju odgovornost u napadu… Dosta osporavani kapiten Lukić i zamenik Stefanović su najzad shvatili svoju ulogu u ekipi i odigrali maestralno. Iako je svega 6 igračaa poentiralo, svih 12 je imalo svoju ulogu i svi su dali maksimum kako bi se dobila ekipa Lazarevca, koja je, ruku na srce, bila oslabljena neigranjem nekoliko bitnih igrača.

Iako su „crveno-beli“ vodili 10-ak poena razlike (na početku utakmice istom razlikom gubili), dozvolili su da im se gosti na 2 minuta pre kraja približe na svega 2 poena, ali, za razliku od nekih ranijih mečeva, ostali su naši igrači pribrani, znali su kako da odbiju napade i upišu pobedu, koja će im dosta značiti na psihološkom planu u nastavku sezone.

KK Probasket: Jakšić 5, Knežević, Stefanović 27, Danojlić, Dimitrijević 4, Bojat, Drinjak, Radulović 6, Lukić (kap.) 13, Dogandžić, Milenković 7, Nikolić.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.