Pioniri „naplatili dugove“ Zvezdi!!!

U neopisivo neizvesnoj utakmici Probasketovci upisali novu pobedu! KK Zvezda 4 – KK Probasket 56-58 (14:15;12:9;16:18;14:16)

U prvom kolu slavila je Zvezda sa takođe 2 poena razlike iako je Probasket vodio 16 u jednom trenutku… Ovoga puta tako velikih prednosti nije bilo!

Jedan od dva junaka utakmice, mladi Dogandžić, bez ikakvog respekta je igrao od samog starta i čuvao svoj tim „u igri“. U maniru iskusnih krila, imao je odlične ulaze, skokove na obe strane, pa čak i jednu pogođenu trojku… Plejmejkeri Bojat, Milenković i Erčić su sigurnije nego obično organizovali napade, Lukić, Radulović, Drinjak, Stefanović i Čolić činili sve da se ostvari kontrola u skoku, a Ilić i rekonvalescent Vujović pogodili nekoliko šuteva u bitnim momentima.

Ni Zvezda ni Probasket nisu imali više od 7 poena prednosti. U poslednju četvrtinu se ušlo „egal“, ali je domaćin ubrzo otišao na maksimalnih +7. Tada trener Stevanović traži tajmaut i veoma oštro i glasno predočava svojim pulenima da je vremena za preokret sve manje. Do tad indisponirani Stefanović preuzima odgovornost i izrasta u drugog junaka utakmice. Čak 12 poena je postigao u poslednjih 6 minuta (od 16 Probasketa).

Poslednji minut nije sa aspekta neizvesnosti ni malo zaostao za nekim evroligaškim ili NBA utakmicama. Na 25 sekundi do kraja i +2 za Probasket, domaći traže tajmaut, ali ne uspevaju da poentiraju. Probasket na 11 sekundi do kraja početnički gubi loptu i novi „tajm“ za domaće. Novi prodor i novi promašaj, Stefanović hvata loptu i na 4 sekunde do kraja biva fauliran. Nažalost, ruka je zadrhtala oba puta, ali nebeski skok Dogandžića u napadu i veliko slavlje je moglo da počne!

Ipak, treba biti realan. Grešilo se opet više nego što bi se smelo, i na tome se treba raditi u narednom periodu.Pobeda može da donese novi podtrek za rad, ali ne sme da „uljuljka“ naše igrače, jer su došli tek na pola prvenstva, a karijere su im na samom početku!

KK Probasket:Erčić,Stefanović 18, Čolić, Vujović 7, Bojat, Drinjak 4, Radulović 6, Milenković, Lukić (kap.) 4, Ilić 4, Dogandžić 15.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Uncategorized, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.