Auh kakva završnica mlađih pionira!

Još jedan neverovatan triler protiv ekipe Ras-a… KK Ras – KK Probasket (6-14;16:4;15:10;6:30) Prvu četvrtinu je obeležila dobra odbrana koja je rezultirala mnoštvom otvorenih kontri i lakih poena…Domaćini su igrali jako agresivno u odbrani ali zbog nedovoljne koncentracije u šutiranju slobodnih bacanja, nije Probasket uspeo da napravi veću razliku… ,,Samo,, 8 razlike za našu ekipu…

Uvek problematična druga četvrtina se ponavlja i ovog puta. Isti scenario iz prethodnih utakmica. Agresivna odbrana domaćih na koju „crveno-beli“ nisu imali adekvatan odgovor. Prenos lopte katastrofalan, pregršt izgubljenih lopti i jako loša odbrana doveli su do toga da se anulira teško napravljena prednost…

Nedovoljno zalaganje i loša rešenja u napadu su se nastavila i u trećem periodu… Ušao je Probasket u odlučujuću četvrtinu sa minusom od 9 poena.

Furiozan početak 4. četvrtine najavljuje neverovatan preokret naših momaka… Presing preko celog terena, bacanje za svaku loptu i koševi uz dodatna slobodna bacanja su naterali protivničkog trenera da tajm-autima pokuša da „preseče“ preokret. Ali, posle svake jednominutne pauze naši mladji pioniri su izašli sa još većim motivom i željom za pobedom… Svi su ostavili srce na terenu i pokazali do sad nevidjenu borbenost! Neverovatna četvrtina sa rekordnih 30 postignutih poena i preokret za pamcenje od -9 do +15!

Strelci: Dogandžic 22, Nikolić 11, Sjekloća 12, Krečković 4, Argakijev 3, Adžic 4, Peruničić 2.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.