Prekinuta serija prepotentnih pionira!

Posle nekoliko vezanih trijumfa i dobrih igara, pioniri poraženi od ekipe koju su najubedljivije pobedili u prvom krugu… KK Fleš 3 – KK Probasket 61-53 (14:14;12:10;16:18;19:11)

Opuštanje i podcenjivanje protivnika „obilo“ se o glavu našim pionirima… Umesto da ubeleže još jednu pobedu i približe se plej-ofu, dozvolili su sebi „luksuz“ da budu poraženi od „fenjeraša“…

U prvom poluvremenu – rezultatska klackalica. Poveo je domaćin 9:2, stigli „crveno-beli“ do izjednačenja, u drugoj četvrtini i poveli, ali kao da su mislili da će se Fleš sam od sebe predati. Nekoliko „nezainteresovanih“ odbrana i sijaset promašenih zicera i sve bi se vratilo na početak.

U trećoj četvrtini napokon igra kakva je trebalo da bude od samo početka. Agresivna odbrana je terala domaće da brzopleto gube loptu, sledili su laki poeni i Probasket odlazi na +9. Iako je na samom početku izveštaja rečeno da su pioniri izgubili svojim nezalaganjem, nepravedno bi bilo zaobići „starog znanca“, sudiju Krala (nikako se ne možemo oteti ubeđenju da nekome prezime može da „obeleži“ život i ponašanje) i njegovog „potrčka“ Perovića. Ne jednom, nego 6-7 puta su propustili da sviraju i više nego očigledne prekršaje nad našim igračima (Jakšić završio u autu, udarivši glavu u švedske letve, ali izgleda da je to trener od njega zahtevao, nikako da je bio fauliran), čime su dali „veštačko disanje“ domaćinu i u poslednju četvrtinu se ulazi nerešenim rezultatom.

Ali, kao što im je više puta rečeno, na utakmici naši igrači moraju biti jači od sedmorice protivnika (5+2), i svakom prilikom moraju pružiti svoj maksimum. To ovog popodneva nije bio slučaj, najiskusniji su zakazali, pre svega u odbrani, i Fleš upisuje tek drugu pobedu i više nego zasluženo!

Opomena je stigla na vreme. Pitanje je da li će je Probasketovci shvatiti i pokušati da isprave greške do narednog vikenda, kada će ugostiti Cerak… Nadajmo se da hoće!

KK Probasket: Jakšič 2, Stefanović 20, Vujović 3, Dimitrijević, Bojat 4, Drinjak, Radulović, Milenković 10, Lukić (kap.) 8, Knežević, Ilić 6.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.

6 reagovanja na Prekinuta serija prepotentnih pionira!

1. x kaže:

Ova utakmica nije bila fer uopste!! Prvo ovako kosarka je kontakt sport, to svi znaju, medjutim sta se desava kada debil od sudije kao npr. gdin Kral pusta DECU da se BIJU, a ne da SE IGRAJU!! Dobar primer imamo danas kada je igrac br 10. (dva puta veci od Jaksica) u vazduhu odgurnuo Jaksica sa dve ruke sa namerom da ga povredi gde je ovaj odleteo u zid, sudija na to nista… O sudijama bih mogao da pisem sada roman, zato sto je ovo bilo ,,domacinsko sudjenje“. Sudije su uspele Probasketovcima da UNISTE moral koji je bio tu,

2. x kaže:

( nastavak..)potpuno podsvesno.. Igraci Flesa su smanjivali razliku samo kada su dobijali vetar u ledja od sudija !! jos jedna bitna cinjenica je to da su igraci flesa 3 (nezvanicno) pojacani igracima iz prvog tima ( to je zabranjeno )… Probasket je zakazao puno puta, ali imali su jedan bitan faktor a to je da je flash imao vetar u ledja !!!