Posao završen za 5 minuta…

Preokret od -7 u 33. do +10 u 38. minutu bio dovoljan za pobedu naših pionira…
KK Kneževac Kijevo – KK Probasket 52-64 (18:17;10:11;11:21;13:15)

Počeo je Probasket pomalo atipičnom petorkom. Trener Stevanović je želeo da malo „promeša karte“ i od starta u „vatru baci“ igrače koji su do sada ulazili s klupe. U odsustvu kapitena Lukića, traku je preuzeo Stefanović, a ostatak petorke su činili Bojat, Dimitrijević Đ., Drinjak i Jakšić. Iako je ova odluka za igrače bila pomalo neočekivana, nije ih dala poremetiti. Možda su bili pomalo „preoprezni“, ali je zalaganje bilo na maksimalnom nivou. Celo prvo poluvreme je bilo izjednačeno, bez osetnijih prednosti za bilo koju ekipu. Gotovo svi igrači „crveno-belih“ (sem mlađanog Nikole Dimitrijevića) su „prodefilovali“ terenom i dali svoj doprinos igri ekipe.

Na startu treće četvrtine neočekivani pad u igri Probasketa. Za svega 3 minuta je Kneževac postigao 9 poena uz samo 2 gostiju. Srećom, ubrzo su se naši igrači vratili na pravi kolosek. Kao da su ih malo veći zaostatak i pogrdni povici i vređanje grupe navijača domaćih razbudili i naterali da pokažu „ko je ko“. Serijom 19:2 ne samo da je prednost anulirana, nego je i rezultat potpuno preokrenut!

Krenuo je domaćin na „sve ili ništa“ u poslednjih 10 minuta, ali su Probasketovci „pucali“ od samopouzdanja… „Leteli“ su po terenu, stigli i da odigraju par napada za publiku. Čak osam igrača se upisalo u listu strelaca, par minuta je odigrao i četiri godine mlađi Nikola Dimitrijević, sve u svemu bila je ovo odlična prilika da se razigraju pojedinci i odmore premoreni igrači… Već u petak meč protiv istog protivnika, meč kojim će se najverovatnije i završiti sezona pionirima (teško će se domoći plej-ofa).

KK Probasket: Jakšić, Dimitrijević N., Stefanović (kap.) 20, Vujović 1, Dimitrijević Đ. 5, Bojat, Drinjak 6, Radulović 16, Milenković 6, Ilić 4, Dogandžić 6.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.