Poraz na premijeri…

Pioniri Probasketa na gostovanju ’00.godištu Crvene Zvezde, koje nastupa pod imenom KK Koledž, poraženi rezultatom 63:52 (17:14;23:11;15:19;8:8)

Plašio se stručni štab Probasketa da će se u meč ući sa previše respekta, a desilo se potpuno suprotno… Potpuno potcenjivački su pojedinci ušli u ovaj duel, tako da je početna prednost Probasketa od 14:9, vrlo brzo bila sustignuta…

U drugom poluvremenu „sumrak“ naših pionira! Pregršt početnički izgubljenih lopti i potpuno odsustvo bilo čega što bi moglo da se nazove odbrana, dalo je vetar u leđa domaćinu, koji na veliki odmor odlazi sa čak 15 poena razlike.

Tek sredinom treće četvrtine su se naši igrači osvestili i zaigrali u skladu sa svojim mogućnostima. Prednost Koledža je počela da se topi, naslućivao se neizvestan kraj…

U poslednjoj deonici je uspeo Probasket da dođe na 6 poena zaostatka, imao je čak i nekoliko napada da se još više približi, ali dekoncentracija u odsudnim momentima i čak 27 promašenih slobodnih bacanja (!?) (41:14), su bili tas na vagi koji je „prebacio“ pobedu na stranu domaćih. Treba napomenuti da je Probasket odigrao utakmicu bez odsutnih Milenkovića (koji bi zasigurno pomogao u organizaciji napada) i Argakijeva (koji bi mogao da odigra agresivnu odbranu i rastereti saigrače ličnim greškama), te da je na drugoj strani bio dojučerašnji probasketovac Dogandžić, koji se nije „nadavao“ koševa (3 poena), ali je bio bitan u „čitanju“ napada i skoku.

Vremena za tugovanje nema, već za ispravljanje grešaka i pripremu za sledeći vikend i prvi meč u „kutiji šibica“ protiv Železnika.

KK Probasket: Erčić 3, Pindović, Nikolić 4, Vujović 16, Dimitrijević 4, Bojat 6, Drinjak 7, Radulović (kap.) 12, Ilić.

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.