Omladinci sagoreli od želje za pobedom…

U prvom kolu poraz omladinaca…KK Astra – KK Probasket 59:43 (9:15,18:10,25:13,7:5)

Krenuli su izabranici trenera Vukčevića idealno! Čvrsta i pokretljiva odbrana, atomski napadi i za tili čas na semaforu je stajalo 2:9. Činilo se na prvi pogled da je Probasket organizovanija i uigranija ekipa i da se pobeda smeši. Ipak, par brzopleto izvedenih napad pred kraj prve četvrtine momaka u „crveno-belom“, dali su „veštačko disanje“ domaćinu, koji na prvi odmor odlazi sa zaostatkom od 6 poena.

U drugoj četvrtini je počela bespoštedna borba. Pregršt jakih duela i neujednačen sudijski kriterijum, u kom je prednjačio sudija Vlahović (ne znamo da li je razlog tome bio strah od gospodina Miše Lakića, koji je vodio zapisnik, ili je sudija jednostavno ograničenih sposobnosti), obeležili su ovaj period igre, a na veliki odmor se otišlo sa +2 za domaće.

U trećoj četvrtini, ekipa Astre je „ubacila“ u kontra-ritam probasketovce, koji su zaigrali kao i na kraju prvog dela – brzopleto, bez prave organizacije napada, dok se u odbrani nije moglo više pored onakvih „ljudi u crnom“…

Četvrta četvrtina je oskudevala lepim potezima na obe strane, i završena je sa ukupno 12 poena. Astra je rutinski privela meč kraju, iako je Probasket imao nekoliko šansi za priključak, ali je umor učinio svoje.

Iako je zabeležen poraz, on ne bi trebalo mnogo da brine „crveno-bele“…Ekipa je skoro formirana, još se upoznaje, i zasigurno je da će se dalje ići uzlaznom putanjom… Potencijal je očigledan, fizička priprema je na zavidnom nivou i samo još da se jasno naprave podele zadataka među igračima i uspeh je zagarantovan. Šansa za popravni je već u subotu od 18h, kada će Probasket u maloj hali Slodes ugostiti ekipu Div basketa.