Velika pobeda pionira!!!

U predivnom ambijentu, koji, ubedjeni smo, samo Probasket ima u celoj Srbiji, pioniri se revanširali Koledžu (Zvezdino ’00. godište) i došli na korak od plasmana u Kvalitetnu ligu! KK Probasket – KK Koledž 68-43 (16:10;22:16;19:12;11:5)

Tribine OŠ Karađorđe su bile premale da prime sve zainteresovane da prisustvuju istorijskoj šansi da jedna selekcija Probasketa izbori plasman u Kvalitetnu ligu, takmičenje koje je rezervisano za „velike i finansijski moćne“ klubove! Bivši igrači, treneri, roditelji, prijatelji kluba, mlađi naraštaji, drugari… Preko 200 ljudi je došlo da da podršku našim pionirima. I oni su im se odužili na najbolji mogući način!

Od samog starta su zaigrali kao što je dogovoreno na sastanku pre početka utakmice. Odbrana veoma agresivna, napad hrabar, nošen pesmom navijačke grupe Zmije… Protivnik je dao sve od sebe, ali nakon prve dve gotovo identične četvrtine, Probasket odlazi na veliki odmor sa preko potrebnih +12 (u prvom meču poraz od 11 razlike).

Treća četvrtina je tradicionalno četvrtina u kojoj Probasket pokaže najbolju igru. Tako je bilo i ovog puta. „Sevale“ su kontre, u pozicionim napadima se koristila snaga u reketu, i Probasket odlazi na tada maksimalnih +19.

Protivnik kao da se pomirio sa sudbinom (išla je i alibi priča da ne žele da ih u kvalitetnoj ligi „gaze“ jače ekipe…ali samo se sa jačima napreduje), nije imao snage za manje ubedljiv poraz. Ono trenutka kada je sudijski par označio kraj, sa tribina su poletele konfete, upalila se čak i poneka prskalica i manja baklja, ali sve u granicama dobrog ukusa… Mladi lavovi su bili nagrađeni velikim aplauzom i ovacijama i to je ono što je i poenta sporta… uživanje u pravom društvu i u pravim vrednostima.

Ipak, slavlje ne sme mnogo da traje… Da bi se ispunio cilj – plasman u Kvalitetnu ligu, morale bi da se ponovo pobede ekipe Pobednika i Železnika. To ne bi trebalo da bude pretežak zadatak, ali opreza nikad na odmet… U narednih desetak dana sve će biti kristalno jasno…

KK Probasket: Ilić 8, Pindović 2, Dimitrijević N., Nikolić, Vujović 15, Dragojević, Dimitrijević Đ. 10, Bojat, Drinjak 15, Radulović (kap.) 14, Argakijev 2, Milenković 2.

Ovaj unos je objavljen pod Izveštaji sa utakmica, Vesti. Zabeležite stalnu vezu.

Jedno reagovanje na Velika pobeda pionira!!!