Oslabljeni Probasket umalo da iznenađenja!

Iako bez tri bitna igrača, Probasket bio nadomak preokreta, ali bez dovoljno snage u poslednjoj četvrtini… KK Ras – KK Probasket 56-35 (16:8;9:5;11:20;21:2)

Otišao je Probasket na „derbi začelja“ bez kapitena Radulovića, kao i dva bitna igrača u rotaciji Jakšića i Ilića. I pored solidnog nastupa u prvom poluvremenu, dva-tri kratkotrajna „prazna hoda“ u igri dozvoljavala su Rasu da napravi prednost od 12 poena pred „veliki odmor“.

Treća četvrtina je donela možda i najbolju predstavu Probasketa ove sezone. Zaigrala je startna petorka kao u transu, odbrana je bila granitna, a napad brz i precizan. U poslednju četvrtinu se ušlo sa zaostatkom od svega 2 poena.

Odlučujući period je počeo veoma nervozno na obe strane. Imao je Probasket nekoliko šansi za izjednačenje i preokret, ali je ponovo na snagu stupila „rak rana“ naše ekipe – slobodna bacanja (17-4 ?!). Na sve to se nadovezala „trojka iz očaja“ Rasa + koš faul, tako da je ubrzo domaćin vratio startnu prednost. Tada su priliku dobili i igrači sa manjom minutažom, ali „klupa“ baš i nije bila raspoložena, što dokazuje činjenica da su sve poene postigli igrači prve petorke…

Do kraja prvog dela sezone ostaje još utakmica sa Crvenom Zvezdom, mada postoji mogućnost da ona bude otkazan zbog lošeg zdravstvenog biltena Probasketa. U svakom slučaju, kada budu bile poznate definitivne informacije, naši navijači će biti obavešteni.

KK Probasket: Radović, Dimitrijveć N., Nikolić, Vujović (kap.) 9, Danojlić, Dragojević, Dimitrijević Đ. 6, Bojat 8, Drinjak 5, Argakijev, Milenković 7, Savić.

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.