Hrabri pioniri bez dovoljno snage…

Još jedan poraz uz daleko bolju igru! ŠKK Zvezdara – KK Probasket 61-48 (24:11;8:20;15:7;14:10)

Iako su probasketovci izgubili od oslabljene, ali veoma neugodne ekipe Zvezdare, imaju itekako čime da budu zadovoljni. Vrlo motivisani su ušli u ovaj meč, iako se rezultatski to u prvoj četrtini nije videlo. Treba napomenuti da je domaćin pogodio čak 4 trojke iz 6 pokušaja, bez promašenog bacanja… Probasket je na momente odlično igrao, pogotovo u fazi prenosa lopte protiv zonskog presinga, ali je izostala završnica.
U drugoj četvrtini dolazi do potpunog preokreta… Agresivna igra u odbrani, sjajno otvaranje kontranapada, timska igru i sjajna rešenja u napadu, doveli su do toga da se anulira velika prednost domaćina i na poluvreme ode sa minimalnim zaostatkom.
Nažalost, u nastavku „crveno-beli“ nisu uspeli da zadrže nivo igre i fokus iz prvog dela utakmice. Ishitreni šutevi spolja, loša dodavanja i mnoštvo promašenih bacanja obelezili su treću četvrtinu.
U poslednjem delu meča slican scenario  kao i u trećem… Nedovoljna agresivnost u svim fazama igre, manjak snage i preveliki broj solo akcija u napadu. Treba napomenuti da trener Popović nije insistirao na rezultatu i da su svih 12 igrača ušli u igru…
Poraz posle kog su igrači izašli iz hale podignute glave, jer su pokazali maksimalan trud i timski duh!
Slede čak tri utakmice kod kuće (Zvezdara MI, Ras, zaostala sa Crvenom Zvezdom) gde se može tražiti potencijalna premijerna pobeda!

KK Probasket: Jakšić 2, Dimitrijević Đ. 3, Dimitrijević N., Nikolić 2, Vujović 18, Bojat 5, Drinjak 2, Radulović (kap.) 14, Milenković 2, Argakijev, Krečković, Radović.
Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.