Bolan poraz kadeta…

U triler završnici naši kadeti umesto u pobedu „otišli“ u poraz.. KK Beko – KK Probasket 69:67 (19:9;12:18;18:11;20:29)

Malo je reći da je Probasket desetkovan bio u duelu sa uvek neugodnim Kotežanima. Već neko vreme su 2 igrača iz prve petorke (Milenković, Drinjak) van stroja, dan pred utakmicu su se razboleli i Jakšić i Erić, još neki igrači nisu bili u mogućnosti da nastupe danas, te se samo 8 igrača našlo u protokolu, od toga Manitašević koji je maltene još početnik i rekonvalescent Stefanović, koji se posle 2 teške operacije kolena i više od godinu ipo pauze vratio u ekipu.

Ad hoc petorka je loše otvorila utakmicu. Kapiten Radulović je gotovo ceo meč bio u „kontra-ritmu“, borbeni Dimitrijević i Vujović su „vukli“ ekipu, ali se na prvi duži odmor otišlo sa -10.

Promena odbrane, agresivniji pristup igri nagovestili su mogućnost preokreta. Veliki broj oduzetih lopti je doveo do povoljnih šansi, ali dekoncentracija pri „zicerima“ je te šanse upropastila. Treća četvrtina preslikana prva… Opet je Beko u dvocifrenoj prednosti, a Probasket ne igra svoju igru.

U poslednjoj četvrtini se krenulo na sve ili ništa. Probudio se Radulović, prednost je počela da se „topi“, ali kada je trebalo da se zada „završni udarac“ Beko bi pravio seriju poena. Morao je trener Stevanović to da „seče“ tajm-autima i donekle je urodilo plodom. Na minut ipo pre kraja Probasket dolazi u prvo vođstvo. Ušlo se u neizvesnu završnicu..

Usledilo je nekoliko promašaja, ali na 30 sekundi pre kraja Stefanović postiže koš uz faul i uspešno izvedenim dodatnim slobodnim bacanjem odvodi Probasket na +1. Beko kreće u napad, sudija olako svira faul, a igrač gostiju prvo bacanje maši, drugo daje. Do kraja je 20 sekundi, Probasket „u džepu“ ima makar produžetak i napad za pobedu. Do tad odlični Vujović umesto heroja postaje tragičar. Naivno „ulazi“ u udvajanje, gubi loptu, što domaći igrači „lakom“ kontrom pretvaraju u vođstvo od 2 poena svega 6 sekundi pre kraja. Naivan je bio i trener Stevanović koji nije ostavio tajm-aut za sam kraj utakmice. Ipak, Probasket je organizovao solidan napad, Radulović „uzima“ neometan šut za tri poena, ali lopta nije htela u koš. Domaći su započeli zasluženo slavlje, a Probasketovci pognutih glava napustili teren.

Šansa za novim trijumfom je propuštena… I trener i igrači moraju da se zapitaju koje su greške napravili i da se potrude da ih ne ponove. Šansa za iskupljenje je već u subotu…

KK Probasket: Nikolić, Stefanović 13, Vujović 18, Manitašević 2, Dimitrijević 19, Bojat 2, Danojlić 3, Radulović (kap.) 10.

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.