Kad Hičkok režira, a mlađi pioniri igraju!

Iako veoma oslabljeni, mlađi pioniri Probasketa, posle velikog preokreta, stigli do pobede u neugodnom gostovanju u Borči! KK Borča – KK Probasket 32 – 35 (12:5;2:7;10:8;8:15)

Put Borče je krenulo svega 8 igrača, da bi posle povrede Nikole Đokovića na samom početku utakmice, ekipa bila dodatno oslabljena!Posle nervoznog starta i velikog broja grešaka u prvoj četvrtini teško ko je mogao da predvidi da će naši puleni stići do pobede.

Ali Probasketovci se nisu predavali ni jednog momenta, požrtvovana odbrana cele ekipe, timska igra u napadu i neverovatan ,,fajterski duh“ tokom čitavog meča su krasili naš mladi tim. Razlika se već istopila u drugoj četvrtini i na „veliki odmor“ se otišlo sa minusom od 2 poena.

Velika borba se nastavila u drugom poluvremenu. Uprkos činjenici da igraju sa samo dve izmene, „crveno-beli“ su neverovatnom požrtvovanošću „u oba pravca“ potpuno izbacili iz ritma domaćina i tad se videlo da će meč ući u neizvesnu završnicu. Dimitrijević je sjajnim blokadama u odbrani i sigurnim poenima bio nerešiv problem za protivnika, dok su veliki doprinos u prenosu lopte i odbrani imali Šoškić i Veselinović.

Do tad uspavani kapiten Vujović se napokon probudio u poslednjoj četvrtini i napravio možda i odlučuju prevagu za naš tim. Prvo vođstvo Probasketa se dogodilo tek dva minuta pre kraja, posle dobre odbrane i asistencije Mitanovskog za možda i najbitniji koš koji je postigao Veselinović. Taj rezultatski preokret kao da je „dotukao“ domaće igrače, koji su poslednje napade odigrali neorganizovano, prebacujući odgovornost međusobno. S druge strane, igrači Probasketa su „pucali“ od samopouzdanja, te su mirno i staloženo sačuvali prednost i ostvarili  veliku pobedu, koju bi trebalo iskoristiti za samopouzdanje i u narednim utakmicama! Već u subotu u goste dolazi veoma jaka ekipa As basketa…

KK Probasket: Dimitrijević 19,Đoković, Veselinović 2, Purić, Šoškić 6, Vujović 9,

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.