Mlađi pioniri i pioniri polovično…

Pobeda i poraz Probasketa…

Mlađi pioniri grabe ka 1/16 finala… КК Probasket – KK As basket 59 – 18 (19 – 0;19 – 0;10 – 6;11 – 12)…
Nikad do sada na jednoj utakmici ove generacije mlađih pionira Probasketa nije viđeno da se prvo poluvreme završi rezultatom 38 – 0. Ogromna razlika u kvalitetu dve ekipe je odmah pretvorena u nedostižnu prednost, tako da su u drugom poluvremenu šansu da se dokažu i razigraju dobili igrači sa manjom minutažom. Nosioci u dosadašnjem delu sezone, Dimitrijević, Šoškić i Vujović su dobili zadatak da skoro uopšte ne šutiraju već da razigravaju saigrače. Raduje podatak da su se svi igrači upisali u listu strelaca i da je atmosfera na klupi i tribinama bila fenomenalna.
KK Probasket: Dimitrijević 2, Đoković 2, Veselinović 6, Nikolić 5, Purić 5, Šoškić 4, Kojić 2, Jokić 10, Vujovič 13, Mitanovski 4, Puzić 4, Pajkić 2.

Nažalost pioniri su bili neprepoznatljivi te je poraz bio neminovan… KK Borča 2 – KK Probasket 50 – 26 (9 – 9;12 – 10;22 – 3;7 – 1). Ako je prošlonedeljni naslov posle utakmice u Borči glasio ,,Borčanski triler“ nakon ove utakmice bi trebalo da bude ,,Pakao drugog poluvremena u Borči“. Videlo se odmah da Borča nastupa u mnogo jačem sasatvu u odnosu na prvo kolo u kojem je naš tim pobedio sa deset poena prednosti. Naši su ušli od samog početka nervozno u meč, što zbog veoma čudnog sudijskog kriterijuma, što zbog izgubljenih lopti i promašenih zicera. I pored svega toga rezultatska klackalica trajala tokom celog prvog poluvremena. I onda kreće pravi, već spomenuti pakao! Zasigurno najgore odigrana četvrtina u celoj sezoni. Potpuno neverovatno koliko je puta lopta izašla iz koša, katastrofalne greške u napadu i nepostojeća odbrana su dovele do toga da rezultat u ovom periodu bude 22 – 3 naravno za domačina. Sudijski kriterijum dodatno je unervozio naše igrače i tada je Nikolić, koji je na ovoj utakmici bio kapiten, dobio tehničku grešku posle koškanja sa protivničkim igračem. Time je samo produbljena dubioza i nastavljena i u poslednjoj četvrtini. Težak poraz iz kojeg treba izvući pouke i važne lekcije za buduća neugodna gostovanja.
KK Probasket: Jotić 2, Marić, Dimitrijević 2, Nikoilić (kap.) 11, Vujović 4, Šoškić, Stanković, Peruničić, Hrvačević, Valjarević, Anić, Dragojević 7.

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.