Od gotovog umalo veresija…

Primljenom „trojkom“ u poslednjoj sekundi, kadeti morali da „čupaju“ pobedu tek u produžetku… KK Probasket – KK Viva 71-66 (17:15;10:8;9:13;13:8)

Krenulo je od starta veoma žustro, u pojedinim momentima čak i preagresivno od strane gostiju (37 faulova, 4 igrača po 5, 4 igrača po 4), ali su sudije dopustile takvu igru, a u pojedinim momentima čak i potpuno „izgubile kompas“. Takva igra očigledno nije prijala „crveno-belima“, te su se, umesto da iskoriste evidentan kvalitet na svojoj strani, mučili tokom cele utakmice.

Drugo poluvreme je počelo sa svega 4 poena razlike za Probasket, ali se ona uspešno branila, iako je Viva bila dosta konkretnija. U jednom momentu, par sramotnih sudijskih odluka, dovode do rezultatskog preokreta ali i do reakcije sa klupe, koja je bila sankcionisana tehničkom greškom. Taj detalj kao da je malo prenuo domaće, koji nekako uspevaju da prekinu „prazne minute“ i u poslednju četvrtinu se ušlo nerešenim rezultatom.

Probasket se „ispucavao“, te je svojim KATASTROFALNIM šutom ulivao sigurnost u igru Vive. U poslednja 3 minuta se ušlo sa prednošću gostiju od velikih 5 poena. To kao da je napokon „upalilo crvenu lampicu“ kod naših momaka, te jakom kolektivnom odbranom i preuzimanjem odgovornosti od igrača današnje utakmice, kapitena Radulovića, Probasket pravi preokret i na pola minuta pre kraja „ima utakmicu u svojim rukama“.

Nakon dva brza koša na obe strane, Radulović biva fauliran na 10 sekundi pre kraja, i poen prednosti za Probasket. Ruka mu nije zadrhtala i gosti imaju napad i 3 poena zaostatka. Drali su se trener Stevanović i svi sa klupe iz sveg glasa, tražeći od svojih igrača da prave faul, međutim oni ga nisu poslušali, misleći da je sve gotovo time što su pokrili sve izglednije pozicije za šut za tri poena. Igrač gostiju Brašanac, baca loptu sa 9 metara i ona od table ulazi u koš… Ide se u dodatnih 5 minuta.

Viva je, u teorijim imala na svojoj strani psihičku prednost, međutim, „tragičar“ u poslednjem napadu Vujović, preuzima odgovornost i sa 7 poena u produžetku se iskupljuje za prethodne greške. Gosti nisu imali šanse za novo sustizanje, samo je Brašanac ponovo trojkom u poslednjoj sekundi sa skoro pola terena uspeo da ublaži poraz. Igra Probasketa koja nikako ne raduje, ali danas zavidna borbenost je ipak bila dovoljna za „slatku“ pobedu.

KK Probasket (za 1: 49/27, 55%; za 2: 50/22, 44%, za 3: 9/0, 0%; ukupno iz igre 59/22, 37%; 48 skokova (O/N: 30/18); 11 ukradenih, 15 izgubljenih, 5 blokada):

Erčić 1p (1: 2/1; 2: 5/0; 3: 1/0; 6 skokova (O/N: 1/5); 2 ukradene, 3 izgubljene)
Sjekloća (1 ukradena)
Vujović 19p (1: 17/7; 2: 12/6; 3: 2/0; 5 skokova (O/N: 4/1); 3 ukradene, 1 blokada)
Dimitrijević 12p (1: 9/6; 2: 8/3; 6 skokova (O/N: 3/3); 4 izgubljene, 1 blokada)
Bojat 2p (2: 3/1; 2 izgubljene)
Praštalo (2: 1/0)
Drinjak 3p (1: 5/1; 2: 2/1; 9 skokova (O/N: 7/2); 1 izgubljena)
Radulović (kap.) 31p (1: 12/9; 2: 16/11; 14 skokova (O/N: 9/5); 2 ukradene; 1 izgubljena, 2 blokade)
Argakijev 3p (1: 2/1; 2: 2/1; 3: 5/0; 6 skokova (O/N: 5/1; 1 ukradena; 2 izgubljene; 1 blokada)
Danojlić 1p (1: 2/1; 2:1/0; 3: 1/0; 2 skoka (O/N: 1/1); 2 osvojene; 2 izubljene)

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.