Pioniri pobedom stavili tačku na 2015.!

Važna pobeda na neugodnom gostovanju u Batajnici posle neizvesne završnice… KK Mondo – KK Probasket49-50 p1 20-10 p2 12-12 p3 11-13 p4 06-15!

Veoma nervozna igra na samom početku, loša rešenja u napadu protiv zonskog presinga koji je domaća ekipa igrala u većem delu utakmice, rezultirali su da se prvi period završi sa minusom od deset poena.

U drugom delu veliki preokret posle veoma agresivne odbrane i nekoliko otvorenih kontranapada. Probasket prilazi na samo minus dva poena. Međutim i dalje rešenja protiv zonskog presinga nisu bila na nivou i posle dosta grešaka Mondo vraća prednost iz prvog dela.

Probasket se nije predavao ni u jednom momentu i u drugom poluvremenu se videlo da su pioniri blizu preokreta koji se čekao sve do poslednje četvrtine… Napokon je profunkcionisao napad protiv presinga i koliko je bilo loših rešenja u prva tri dela toliko je bilo lepih poteza u poslednjem delu utakmice! Trojka Dragojevića je najavila potpuni preokret i posle nekoliko sjajnih asistencija Jotića i Šoškića i sjajne igre u napadu kapitena Vujovića, Probasket prvi put vodi na samo nekoliko minuta pre kraja ovog neizvesnog meča.

Na samo deset sekundi do kraja, poen prednosti i i lopta sa strane za Probasket. Ispoštovana je akcija sa tajmauta i posle blokade lopta dolazi u ruke Dragojevića koji gubi loptu i omogućava poslednji napad za Mondo, koji na svu sreću promašuje šut za pobedu i donosi veliko slavlje našim košarkašima! Važna pobeda za kraj polusezone u 2015. i veoma važne  lekcije koje će mnogo značiti ekipi u 2016. godini!

Probasket:  Dragojević 14, Anić, Vujović (cap.) 18, Brajović, Šoškić 4, Jotić 10, Strugar 4, Đoković, Marić, Martinović.

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.