Pioniri i dalje perfektni!

Velika pobeda protiv neugodnog Žitka za prvo mesto u grupi i skor od 5-0… Probasket – Žitko basket 63-59
U prvoj četvrtini veoma nervozna igra sa velikim brojem izgubljenih lopti, nepotrebnih faulova i promašaja otvorenih šuteva sa spoljnih pozicija… Zasigurno najgora četvrtina pionira u ovoj sezoni! U drugom periodu konsolidovani su redovi, krenuo je šut, bolje je branjen reket, ali se i dalje video, nažalost, negativan uticaj krcatog Karađorđa jer su naši pioniri „izgoreli“ u želji da se dokažu pred tolikom publikom…
Posle dužeg razgovora na poluvremenu Probasketovci počinju da liče na sebe… Veliki pritisak i presing na spoljnu liniju protivnika je počeo da daje rezultate i u 3. četvrtini naši momci postižu 24 poena što je za poen manje nego za celo prvo poluvreme… Dragojević postiže 9 poena u 3. delu ali i zarađuje svoju 5. ličnu grešku i ostavlja svoj tim na cedilu posle veoma nervozne igre i nedisciplinovanog ponašanja na terenu.
Velika borba je nastavljena u poslednjem delu meča, poslednjih 5 minuta se igralo na jedan posed i svaka odbrana i napad su odlučivali… Požrtvovana odbrana i velika želja „crveno-belih“ je na kraju bila odlučujući faktor u utakmici. Treba istaći sjajnu igru dvojice Kosta (Strugara i Belosavića) koji su pružili jednu od boljih partija u ovoj sezoni i uspešno zamenili Dragojević i Jotića koji nisu blistali na terenu. Pobeda koja raduje, ali i otkriva mnogo stvari na kojima treba raditi u daljem delu sezone…
Po četvrtinama p1 13-17 p2 12-13 p3 24-13 p4 16-16 konačan rezultat 63-59

Probasket: Dragojević 13, Vujović (cap.) 17, Jojić 6, Lazarević 2, Jotić 4, Belosavić 6, Strugar 10, Stanarević 3, Milivojević 2, Marić, Valjarević.

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.