Podnošljiv minus nakon gostovanja…

Poraz od OKK Zvezde 2 u prvom meču šesnaestine finala regionalne lige pionira! OKK Zvezda 2 – KK Probasket 47-42 p1 07-10 p2 10-13 p3 10-12 p4 20-07

Poraz koji nije previsok ali boli, pogotovo zbog činjenice da je Probasket bio znatno bolji tim u toku 3 četvrtine. Ali košarka se igra do poslednjeg sudijskog zvižduka, svih 40 a ne 30 minuta.

Sjajna atmosfera iz svlačionice se prenela na teren na samom početku. Naši su startovali agresivno i pokazali koliko im je stalo da dođu do pobede u prvom meču plej-ofa. Sjajna igra u odbrani dozvolila je Zvezdi da postigne samo 7 poena u prvom periodu. Agresivnost se nastavila i u drugoj i trećoj četvrtini, što dokazuje činjenica da je domaćin postigao ukupno 27 poena za tri četvrtine.

Sve je išlo kako treba na obe strane terena, čak je i Martinović postigao prvu trojku u sezoni, da bi se u poslednju četvrtinu otišlo sa 8 poena prednosti za naš tim. I onda dolazi do opuštanja i kreće potpuni „raspad sistema“ u našoj igri. Odbrana je stala, Zvezda je postigla čak 20 poena u poslednjem delu meča, u napadu pregršt izgubljenih lopti, koraci Strugara, loše zagrađivanje koša, neprecizna dodavanja celog tima, poznati šutevi Dragojevića za tri poena preko ruke bez rezona, Jotićeva namerna koja dodatno obara već poljuljano samopouzdanje u ekipi i sve to dovodi do poraza. Srećom, u plej-ofu borba ne traje ni malo pre spomenutih 40 minuta, već barem 80. Revanš utakmica je u subotu u kojoj će naši pioniri imati priliku da isprave greške iz prvog meča i pokažu borbeni karakter koji su godinama gradile generacije Probasketa pre njih.

KK Probasket: Dragojević 7, Martinović 7, Vujović 11, Jotić 2, Strugar 7, Lazarević 2, Šoškić 6, Marić, Anić.

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.