Pioniri idu dalje!

Pioniri zasluženo u osmini finala posle scenarija koji je po mnogome ličio na finale Evrolige! KK PROBASKET – OKK ZVEZDA 59-47 (P1 25-08 P2 13-10 P3 17-13 P4 04-16) Veliki motiv na treninzima u toku prošle nedelje prenesen je na teren od samog početka i prvog sudijskog zviżduka. Pred punim tribinama Karađorđa u prvoj četvrtini viđena je košarkaška klinika na obe strane terena, neverovatno agresivna odbrana i fenomenalna rešenja u napadu… Pioniri ne samo da su anulirali prednost iz prvog meča za već su za samo deset minuta igre napravili razliku od +17 koja je , ispostaviće se, bila nedostižna prednost neugodnim i upornim gostima iz Okk Zvezde. Sjajno su napadački otvorili utakmicu Strugar, Belosavić i Jotić koji je odmenio, na početku vrlo nervoznog Dragojevića…

U drugom i trećem periodu nastavljena je dobra igra iz prvog dela, taktički vrlo zrelo u napadu i veoma požrtvovana igra u odbrani gde su se naši „bacali“ za svaku loptu! Zonski presing koji je sjajno funkcionisao je napravio razliku koja je pred početak poslednje četvrtine iznosila čak +24 za domaći tim!

I onda kreće identičan scenario kao i u prvoj utakmice ove dve ekipe. Zvezda pravi seriju od 14-0 i dovodi ovaj već rešen meč u veoma neizvesnu završnicu! Ali posle dva tajm-auta i ponovnog postavljanja zonskog presinga naši se psihički vraćaju u meč. Prve poene u četvrtoj četvrtini na samo dva i po minuta pred kraj, postiže Dragojević koji se potpuno vratio u drugom delu i postigao možda i ključne poene na utakmici! Velika pobeda koja će značiti na psihološkom planu ali i veliki oprez od ponavljanja istih grešaka na samom kraju utakmice! Sledeći meč osmine finala igra se najverovatnije sa ekipom Skadarlije, nadamo se opet punim tribinama i velikoj borbi naših pionira u oba meča playoffa!

Probasket: Dragojević 15, Belosavić 16, Vujović (kap.) 2, Kocić 2, Stanarević, Jotić 8, Strugar 12, Martinović, Marić, Jojić 2, Lazarević, Šoškić

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.