Pioniri idu u revanš sa minimalnom prednošću!

Pioniri zamalo bolji u prvoj utakmici osmine finala protiv neugodne KK Skadarlije! 42-41 P1 13-10 P2 6-11 P3 10-11 P4 12-10

Jako loš početak sa puno lako prodatih lopti i odbranom koja nije postojala nisu davali puno razloga za optimizam. Medjutim posle ranog tajm-auta usled serije domaćina od 6-0 naši su konsolidovali redove i vraćaju se mentalno i rezultatski u meč.
U drugoj četvrtini zonski presing daje rezultate i nakon sjajne odbrane i trojki Dragojevića, a zatim i Strugara u poslednjoj sekundi drugog dela, naši odlaze na poluvreme sa 2 poena prednosti.
U drugom delu nastavila se borba na obe strane terena, sve  do samog kraja poslednje četvrtine gde je viđena najneizvesnija završnica u celoj sezoni. Rezultatska klackalica je nastavljena bukvalno do poslednjih sekundi utakmice. Na 36 sekundi pre kraja naši imaju posed i prednost od dva poena. Jojić ne uspeva da izvede aut za 5 sekundi za šta je delimično zaslužan i sudija koji nije video da je odbrambeni igrač prišao skroz na aut liniju i onemogućio pravilno izvođenje. Skadarlija ima posed, tj. aut ispod našeg koša i minus 1, i nakon faula ispod koša domaćin ima dva slobodna bacanja i priliku da izjednači rezultat. Pogadjaju jedno maše drugo naši dolaze do lopte i imaju priliku da reše utakmicu. Nažalost gubimo loptu i nakon faula umalo tragičara Jojića, Skadarlija postiže dva poena nakon sigurnog izvodjenja bacanja i dolazi u vođstvo 10s pre kraja utakmice. Nakon dogovora sa klupe lopta dolazi u ruke Dragojeviću koji kreće na ulaz i biva fauliran na 4 sekunde pre kraja regularnog dela. Nakon nezapamćenog pritiska i zvižduka navijača, Andrija Dragojević postaje heroj utakmice posle oba pogođena bacanja i donosi erupciju emocija među saigračima i navijačima. Psihički  veoma važna pobeda pred revanš u Karađorđu!

KK Probasket: Dragojević 12, Kujundžić, Vujović 8, Jojić 6, Jotić 2, Strugar 11, Anić, Šoškić 2, Valjarević, Stanarević, Kocić.

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.