Kraj sezone za pionire…

Nažalost porazom završena uspešna sezona… KK Probasket – KK Skadarlija 42 – 51 P1 06-15 P2 08-10 P3 08-13 P4 20-13

Vrlo loš početak naše ekipe u prvih pet minuta utakmice, nekoliko promašenih zicera i otvorenih i lako rešenih kontri protivnika za seriju 10-0 uneli su dodatnu nervozu u naš tim. Posle tajmauta dolazimo do prvih poena na utakmici i dajemo tračak nade punim tribinama da možemo rezultatski da se vratimo u meč. Nažalost nastavljeno je u istom stilu i u naredne tri četvrtine.

U poslednjoj četvrtini naši se vraćaju rezultatski u meč i stižu od -16 na -8 posle napokon dobrog postavljanja zonskog presinga i nekoliko pogođenih šuteva spoljnih igrača i kapitena Vujovića, koji je uz Jojića i Dragojevića, jedini bio raspoložen za igru na ovoj utakmici. Međutim, ostali faktori koji su krucijalni za pobedu na jednoj utakmici nisu bili na nivou Probasketa. Atipično veliki broj izgubljenih lopti celog tima koje je Skadarlija lako pretvarala u poene iz kontranapada, loše građenje koša i prevelik broj skokova u napadu, minimum 14 promašenih bacanja na koševima na kojima se trenira svako veče, samo dve trojke u celom meču, očajno postavljanje zonskog presinga itd. Sve navedeno se ispostavilo  kao odlučujući faktor koji je rešio pobednika u revanšu. Skadarlija je bila bolji tim u svim elementima, Probasket je odigrao najslabiju utakmicu sezone baš na kraju. Sledi zaslužena pauza na kraju ipak uspešne sezone u kojoj su stigli do osmine finala i izgubili od fizički dominantog i kvalitetnog i protivnika.

KK Probasket: Jojić 8, Kujundžić, Šoškić 2, Dragojević 18, Kocić, Vujović (kap.) 12, Stanarević, Strugar 2, Lazarević, Anić, Valjarević.

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.