To se čekalo!!!

Pobeda mlađih pionira u Lazarevcu! KK LAZAREVAC – KK PROBASKET 27-32 P1 07-02 P2 04-05 P3 03-10 P4 13-15

Prva pobeda mlađih pionira, i to na tradicionalno ,,vrućem“ gostovanju u Lazarevcu. U prvoj utakmici dveju ekipa, Lazarevac je pobedio sa velikom razlikom, pre svega zbog izostanka nekoliko bitnih igrača, i fenomenalne partije momka sa broj 20 koji je samo  u prvoj četvrtini postigao 16 poena.
Ovog puta u punom sastavu i znatno bolje taktički pripremljena ekipa Probasketa revanširala se za poraz na svom terenu. Početak nije obećavao, evidentan je bio negativan uticaj puta jer su naši delovali pospano, i otuda veliki broj promašenih zicera. Na svu sreću Jokić je pogodio dva slobodna bacanja, pa prvi period nije završen sa nulom. U drugom delu postalo je evidentno da su naši tehnički mnogo potkovaniji, ali se nastavio problem sa realizacijom, pa je četvrtina završena minimalnom prednošću od jednog poena, ali ono što je definitivno dalo rezultat jeste činjenica, da su udvajanjem u odbrani potpuno neutralisali najboljeg igrača u domaćoj ekipi.
U drugom poluvremenu naši se bude i potpuno vraćaju rezultatski u meč. Sigurnija realizacija u napadu i sjajna odbrana koja je dopustila Lazarevčanima da postignu samo tri poena.
Ipak je bilo neizvesno do samog kraja, Jokić  i Maljković su morali da presede u većem delu poslednje četvrtine. Njih su sjajno zamenili Vučenović i naročito Simić, koji je odmah nakon ulaska postigao 4 poena zaredom. Gde je stao Pavle tu je nastavio Jovan koji postiže 7 poena zaredom i rešava pitanje pobednika i donosi dugo očekivanu pobedu mlađih pionira. Ono što najviše raduje jeste činjenica da uprkos podatku da je promašeno minimum 20 čistih zicera, naši su pre svega timskom igrom i velikim zalaganjem naši stigli do itekako zaslužene prve pobede u sezoni!

KK Probasket: Jokić (cap.) 9, Simić 4,  Maljković 2, Mićić, Dragojević, Vučenović 4, Micić,  Mihajlović 4, Kojić 5, Cakić 2

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.