Tesan poraz pionira…

Pioniri poraženi u neizvesnoj završnici!
KK PROBASKET – KK FLASH 2 52-56 P1 17-21 P2 11-13 P3 19-14 P4 05-08

Pravi lokalni derbi u kom je bilo puno jakih duela, grešaka, lepih poteza, promašenih zicera i slobodnih bacanja, u neizvesnoj završnici u kojoj se igralo na jednu loptu,  ipak se završio porazom pionira od gostiju iz 12. Gimnazije.
U prvoj deonici odbrana nije najbolje funkcionisala, pa su gosti u nekim momentima i uz malo sreće uspeli da postignu čak 5 trojki. U drugom delu nastavljena je velika borba na obe strane terena, Šoškić i Vujović su postigli većinu poena polako vraćali ekipu rezultatski u meč.
Kraj poluvremena će ostati upamćen po sramotnom ponašanju sudije, koji je  vređao igrače i trenera, pretio da će namestiti da naš tim izgubi sa 50 razlike.
Na svu sreću strasti su se smirile, incident je zaboravljen, a naši pioniri su odreagovali na najbolji mogući način. Vidno motivisani odigrali su najbolju četvrtinu na utakmici, vrlo agresivna odbrana, i izrazito timska i igra u napadu, posle koje su dolazili do lakih poena u tranziciji i uspeli da potpuno anuliraju minus iz prvog dela utakmice. Jedan od bitnijih detalja jeste momenat kada kapiten i prvi plej Šoškić,  dobija zasluženo 4. ličnu grešku. Mitanovski koji se tek oporavio i Kocić koji nije trenirao 10ak dana, nisu uspeli da ga zamene na pravi način.
U poslednjoj četvrtini veoma ,,tvrda“ igra obe ekipe, rezultat je bio 08-05.  Probasketovci su imali nekoliko puta priliku da pređu u vođstvo, nažalost nisu bili dovoljno skoncetrisani u odsudnim trenucima utakmice. Na dva minuta pre kraja Flash je vodio sa 3 poena, postavljen je bočni aut, Stanarević je imao otvoren šut za tri poena, koji nažalost nije bio precizan. Nešto kasnije je Vujović imao priliku sa slobodnih bacanja da smanji prednost gostiju nažalost ni on nije bio precizan. U poslednjim sekundama i Šoškić je pokušao sa linije za tri poena, ali ni on nije bio precizan, pa su gosti stigli do zaslužene pobede u ,,Karađorđu“. Željno isčekujemo revanš utakmicu sa komsijama iz Flasha gde se nadamo srećnijoj završnici naših pionira.

KK Probasket: Kocić 4, Stanarević 5, Mitanovski, Šoškić (kap.) 13, Preočanin, Vujović 18, Purić 8, Maljković, Popović 2, Milivojević 2

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.