Probasket bolji od Ceraka!

Juniori pobedili do sad neporaženu ekipu… KK Cerak – KK Probasket 61-64 (16-12; 10-24; 19-14; 16-14)
Jedna perfektna četvrtina i tri sa dosta oscilacija u igri, bile su dovoljne našim juniorima da pobede u prvoj utakmici nakon skoro 3 nedelje pauze u prvenstvu. Te 3 nedelje su bile iskorišćene za sticanje kondicije za drugi deo sezone i od starta je bilo primetno da su obe ekipe „nabrijane“, pune snage i željne igre.
U startu se domaćin bolje snašao, verovatno osokoljen i perfektnim skorom u prva 3 kola. Centar gostiju je zadavao probleme našim momcima, isto koliko naša krila Ceraku, svojom dominantnom fizičkom snagom.
U drugoj četvrtini poveo je Cerak 7 razlike, trener Stevanović uzima tajm-aut kojim pokušava da razmrda svoje pulene. Kritike i saveti su urodili plodom, ostatak prvog poluvremena je Probasket odigrao kao u transu i sa -7 na veliki odmor otišao sa +10.
U drugom poluvremenu sa klupe je traženo da se prednost ne čuva nego igra za povećanje iste. Ipak, pred kraj trećeg perioda opada koncentracija i sa par lakih poena Cerak u poslednjih 10 minuta ulazi sa zaostatkom od 5 poena razlike.
Ponovo su „povukli“ raspoloženi Dimitrijević, Argakijev i Dinčić u napadu, a Vujović i Ajrizaj pojačali odbranu i za tili čas Probasket je opet na +10! Hteo je tada da taktizira trener Stevanović ubacivanjem mlađih kako bi se kalili i umalo mu se te rotacije indirektno (izmene su ipak odigrale sasvim zadovoljavajuće) nisu obile o glavu. Počeo je Cerak da sustiže, sudija (večeras samo jedan) je pustio malo grublju igru, nove izmene, i svi ti faktori su uneli pometnju u igru naših momaka. Sa nekoliko olako izgubljenih lopti i primljenih koševa Cerak dolazi na svega koš zaostatka. Na 18 sekundi pre kraja, sa klupe je traženo da lopta ide na Vidića koji biva fauliran, ali sa linije slobodnih bacanja pogađa samo prvo i domaćin je imao napad za produžetak! Međutim, Probasketovci su pokazali zrelost i dobrom odbranom nisu dozvolili protivniku čak ni da uputi šut na koš! Vrlo vredna i važna pobeda! Ali, vremena za slavlje nema, jer već sutra četvorica iz večerašnjeg sastava igraju kadetsku utakmicu, a u ponedeljak juniori dočekuju ekipu As basketa… Izazovi tek predstoje!

KK Probasket: Dinčić 12, Milanović 2,  Vujović (kap.) 7, Praštalo, Belosavić,  Vidić 1, Dimitrijević 20, Danojlić, Strugar, Argakijev 15, Ajrizaj 7.

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.