Pioniri umalo da „uzmu skalp“ neporaženima…

Pioniri izgubili od neporaženih Obrenovčana… KK RADNIČKI OBRENOVAC -KK PROBASKET 48-45 P1 15-14 P2 09-12 P3 18-07 P4 06-12
Sjajan meč u Obrenovcu protiv prvoplasirane ekipe u grupi, nažalost naši pioniri nisu bili nafrađeni za veliki trud i dobru partiju koju su pokazali na ,,vrućem“ gostovanju u Obrenovcu. Sjajno smo otvorili meč, sa dve vezane trojke Kocića, koji je prekinuo post od dva meseca bez pogođene trojke, i pružio sigurno najbolju partiju u sezoni. U drugoj četvrtini nastavljena je lepršava igra, videli smo nekoliko sjajnih akcija,  Šoškić je fenomenalno dodao iza leđa u kontri za efektan poen Vujovića koji je u sledećem napadu pogodio šut iza linije 6,75. Nekoliko ,,jeftinih grešaka“ napravljeno je pri kraju drugog perioda, pa se na poluvreme otišlo sa plusom od samo 2 poena. U trećem delu počinje noćna mora za trenera Popovića i prisutne navijače Probasketa, domaćin prilazi u zonski presing, u kom su naši bekovi napravili nezapamćen broj grešaka i izgubljenih lopti, posle 2 potrošena timeouta i teških reči koje su se orile u sportskoj hali Obrenovac, naši su donekle uspeli da uspostave kontrolu u napadu. Posle sjajnog poluvremena naši ulaze u poslednji period sa minusom od 9 poena, koji su uspeli da sustignu za samo nekoliko minuta nakon poena Vujovića i još jedne trojke Kocića. Požrtvovanom i pre svega pametnom igrom u odbrani, Probasket je dozvolio domaćem timu da postigne samo 6 poena. U veoma neizvesnoj završnici naši pioniri su imali pregršt prilika da se vrate i preokrenu meč u svoju korist, Šoškić je ukrao loptu i krenuo u kontru sam ka košu, ali se nažalost sapleo i lopta je otišla u aut, Milivojević je imao nekoliko pogrešnih dodavanja, Vujović je imao otvoren put ka košu ali je ipak izblokiran iza leđa, Kocić je imao otvoren šut za tri poena ali na veliku žalost nije bio precizan i domaći tim je stigao do pobede. Ostaje žal jer su se  Probasketovci lavovski borili, nažalost sportska sreća nije bila na našoj strani, i jedna loša četvrtina nas je skupo koštala. Ostaje još nekoliko utakmica u borbi za playoff, nadamo se da ćemo u narednim utakmicama uspeti da se revanširamo ekipama Beostyle i Flasha.
KK Probasket: Popović 1, Vujović 11, Stanarević 2, Maljković, Šoškić (kap.) 14, Mitanovski, Milivojević 4, Kocić 13

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.