Opet tako blizu…

Malerozni mlađi pioniri opet poraženi… KK CERAK 2 – KK PROBASKET 33-29 P1 07-07 P2 03-10 P3 07-04 P4 16-08

Jedna od najneizvesnijih i najstresnijih utakmica odigrana je u nedelju u ,,Ujedinjenim nacijama“. Naši najmlađi su delovali vrlo pospano na početku, da bi se u drugoj polovini prve četvrtine probudili i izjednačili rezlutat na 07-07  posle objektivno vrlo slabog izdanja. U drugom periodu protiv znatno slabije petorke Ceraka, napravili smo lepu prednost za nastavak utakmice koja je iznosila 7 poena prednosti. U drugom delu meča videli smo dosta grešaka na obe strane, dok je naš tim ipak prednjačio sa neverovatnim brojem zicera i promašenih bacanja, koja će nas kraju veoma skupo koštati. U odlučujući period meča ušli smo sa prednošću od 5 poena, i jako puno motiva da stignemo do prve pobede u grupi, u meču gde smo pokazali više od domaćina, tačnije više do poslednje četvrtine. Pred sam kraj utakmice pojavio se veliki broj navijača, koji su poprilično podgrejali atmosferu u iovako već neizvesnoj utakmici. Naš mlad tim se nije najbolje snašao u takvim uslovima, primili smo čak 16 poena, što je za samo 1 poen manje nego u prethodne 3 četvrtine!? Nastavljena je loša realizacija, ređali su se promašaji celog tima. Micić je šutirao sam iz levog ćoška ali je pogodio spoljni deo table, Mihajlović je posle toga fenomenalno ,,ukrao“ loptu ali je odmah posle toga ishitreno šutirao preko ruke i naravno promašio, Joca je uprkos solidnoj partiji nekoliko puta pravio poprilično naivne i neshvtljive greške. Ipak Probasketovci su imali nekoliko prilika da se vrate u meč i povedu, Maljković je promašio nekoliko čistih zicera uz loš šut sa slobodnih bacanja, Jokić je imao dva slobodna za izjednačenje i vođstvo nažalost lopta se vrtela oko ovruča 3 sekunde i na kraju izašla, Kojić koji je najlmlađi igrač na utakmici je imao priliku da izjednači ali nažalost ni on nije bio precizan. Na kraju posle penal završnice protivnički igrač sa brojem 15 na isto toliko sekundi do kraja je promašio oba bacanja, ali mu se neverovatnom slučajnošću lopta odbila direktno u ruke za konačnih +4 za domaći tim. Na veliku žalost naših najmlađih igrača i prisutnih navijača,  naš tim je poražen u najneizvesnijoj utakmici u sezoni, ali je stečeno ogromno iskustvo koje će našim najmlađi Probasketovci mnogo značiti u nastavku sezone i razvoju uopšte. Nadamo se da ćemo sledeći put u utakmicama ovakvog tipa biti precizniji i sigurniji u odsudnim momentima, i da ćemi imati malo više sportske sreće.

KK Probasket: Maljković 9, Jokić 10, Mihajlović 4, Nikolić 2, Kojić 2, Mićić 2

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.