Čelična odbrana juniora!

Dvadeset minuta jake odbrane dovoljne za lagani trijumf… KK Probasket – KK Sava 2 63-52 (16-21; 17-5; 19-11; 11-15)

Nije izgledalo u prvih 10 minuta da će biti lako našim momcima u lokalnom derbiju… Napad je koliko-toliko funkcionisao, ali je u odbrani „duvala promaja“… Svi napadi Save su počinjali od njihovog pleja koji je veoma brz sa loptom, pa je trener Stevanović odlučio da se u druoj četvrtini pređe u zonski presing, što se pokazalo kao pun pogodak.

Osujećene su napadačke akcije gostiju, koji u druoj četvrtini svega 2 puta poentiraju iz igre. I u trećoj četvrtini je odbrana solidno funkcionisala i to bez ijednog napravljenog faula (evidentno je da naši momci moraju još da rade na tzv. taktičkim faulovima)! Dobro odbranom se stiče samopouzdanje, koje se iskoristilo i u napadu… Čak 8 igrača se upisalo u strelce (Argakijev, Vujović i Dinčić „dvocifreni“), a svaki put bi neko drugi izleteo u „prvi plan“!

Poslednja četvrtina je bila puko „odrađivanje posla“, svi igrači su dobili priliku da igraju, ali i uz te rotacije, gosti nisu imali šanse za preokret…

KK Probasket: Dinčić 10, Milanović 4, Vujović (kap.) 12, Srećković, Praštalo, Belosavić, Vidić 8, Dimitreijvić 7, Strugar 2, Argakijev 16, Knežević, Ajrizaj 4.

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.