Podvig najmlađih!!!

Mladji pioniri napokon pobedili! KK PROBASKET- KK TORLAK 41-35 P1 12-15 P2 02-08 P3 10-04 P4 09-06 Produžetak 08-02

U kombinovanom sastavu bez Mihajlovića, Micića i Grbića najmlađa takmičarska selekcija Probasketa, u neizvesnoj završnici posle produžetka, stižu do prve pobede u drugoj ligi. Napokon su naši mlađi pioniri imali malo sportske sreće, koja im je u nekoliko utakmica nedostajala, naročito prošlog vikenda protiv ekipe Ceraka. U prvoj četvrtini vodili smo ravnopravnu borbu sa ekipom Torlaka, sjajno je funkcionisao tandem Jokić-Maljković koji je  postigao oko 80% poena na celom meču, dok je prvi koš u drugoj ligi postigao i Stojanović. U drugom periodu osetilo se u igri odsustvo nekolicine važnih igrača, Kojić se jedini upisao u listu strelaca, i na poluvreme se otišlo sa minusom od 9 poena, što nije bila nedostižna prednost, s obzirom na to da su u drugom poluvremenu mogle da odmere snagu najjače petorke dva tima. Posle razgovora u svlačionici na poluvremenu, Probasketovci su bili vidno motivisani i krenuli su u drugi deo utakmice sa mnogo više energije. Naši se vraćaju rezultatski u meč u trećem delu, posle sjajne igre u odbrani, u kojoj su dozvolili gostima da postignu samo 4 poena od ukupnih 10 za celo drugo poluvreme. Domaći tim ulazi u odlučujući deo utakmice sa minusom od 3 poena, u kom su Probasketovci izgoreli u velikoj želji da izjednače i preokrenu rezultat, što je dovelo do velikog broja nerezonskih napada i grešaka. Uprkos tome pritisak presing sa udvajanjem je davao željene rezultate, i naveo protivnicki tim na veliki broj grešaka u dodavanju i polascima u dribling gde su pravili veliki broj koraka. Na minut i po do kraja Torlak je vodio sa 5 poena što je u ovom uzrastu teško nadoknadiva prednost. Nakon timeouta trenera Popovića, naši se nisu predavali, nakon uigrane akcije iz bočnog auta kapiten Jokić postiže veoma atraktivan koš uz faul, nakon čega realizuje dodatno slobodno bacanje za minus 2 na samo 35s do kraja. Nakon dobre odbrane, naši imaju priliku da izjednače i odvedu utakmicu u produžetak. Poslednji napad nije baš tekao po planu, nakon nekoliko loših rešenja i dodavanja, lopta se odbija do Jokića koji biva fauliran na 0 sekundi do kraja regularnog dela ovog neverovatnog trilera u O.Š. Karađorđe. Jokić kapitenski pogađa oba slobodna bacanja i odvodi meč u produžetak. U odlučujućem delu imali smo veliku psihološku prednost, nakon neverovatnog ,,come back-a“. Rutinski smo stigli do pobede u produžetku, u utakmici koja će se dugo pamtiti i prepričavati. Jokić se revanširao za prethodni meč u kom je promašio ključna bacanja, i uz Maljkovića i ostatak ekipe, postao heroj velikog povratka i pobede. Vrlo važna lekcija za nase najmlađe da se u košarkašci i životu nikad ne odustaje, i da se uvek bori  do poslednjeg daha i poslednjeg zvižduka na utakmici!

KK Probasket: Maljković 10, Kojić 2, Stojanović 2, Mićić 2, Milićević, Radojković, Cakić, Pajkić, Jokić (kap.) 23

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.