Pioniri bolji u triler završnici!

Voždovački derbi pripao Probasketovcima! KK FLASH 2 – KK PROBASKET 59-60 P1 14-13 P2 11-10 P3 15-12 P4  10-15 Produžetak 09-10

Pobeda pionira u Voždovačkom derbiju, u veoma neizvesnoj i  zanimljivoj završnici, u meču u kom se odlučivalo za mesto koje direktno vodi u playoff.  U prvom poluvremenu viđena je vrlo ravnopravna borba ekipa koje su poprilično izjednačene po kvalitetu. U prvoj deonici dominirao je tandem Šoškić-Vujović koji su postigli skoro sve poene, dok su u drugoj tu ulogu imali Milivojević i Kocić, da bi se na odmor otišlo sa minusom od 2 poena što je dodatno otežavalo posao našoj ekipi koja je morala da pobedi domaćina sa više od 4 poena, ne bi li anulirala prednost iz prvog meča, i na taj način prestigla ekipu Flasha na tabeli. U drugom poluvremenu nastavljeno je sa velikom borbom i odmeravanjem snaga, u delu u kom se u pojedinim situacijama osetio izostanak Mitanovskog i Purića koji su odsustvovali zbog povreda, jer su igrači na bekovskim pozicijama igrali bez minuta pauze. Ipak Šole je nekoliko puta imao snage da bukvalno otme loptu iz ruku protivnika i postigne lake poene u kontri. Krajem trećeg dela napravljen je veliki broj grešaka,  što je domaćin uspešno kažnjavao, ipak Probasket hvata priključak,  nakon 5 vezanih poena Stanarevića koji je ušao sa klupe. Da bi se u odlučujući period utakmice otišlo sa minusom od 6 poena, što je na već pomenutih -4 iz prvog meča delovalo kao nedostižna prednost. Ipak naš tim se ni u jednom momentu nije predavao, dogovorena je taktika, postavljen je zonski presing, koji momentalno daje rezultat. Domaći tim pravi nekoliko grešaka zaredom i naš tim se vraća rezultatski u meč. U poslednjih nekoliko minuta naši ostaju bez jednog od najboljih pojedinaca (Vujovića) koji iznenađujuće brzo zarađuje 5 ličnih grešaka, nakon diskutabilnih sudijskih odluka i evidencije zapisničkog stola koji se nisu poklapali sa evidencijom našeg stručnog štaba. U veoma neizvesnoj završnici i rezultatskoj klackalici, nijedan tim nije uspeo da prelomi meč u svoju korist, pa se posle Kocićevih bacanja na samom kraju regularnog dela odlazi u produžetak. ,,Crveno beli“ uz malo zaslužene sreće dobijaju još jednu šansu da dodju do željenih +5, i ulaze vidno motivisani u odlučujućih isto toliko minuta. Zonski presing i dalje tera Flash na veliki broj izgubljenih lopti, što naš tim  nije kaznio u dovoljnoj meri, jer je promašeno nekoliko otvorenih i važnih šuteva. Ipak Milivojević postiže vrlo važna 3 poena sa slobodnih bacanja i to o tablu, što nas i dalje rezultatski održava u igri. U poslednji minut ulazimo sa prednošću od 2 poena i posedom za naš tim, nažalost posle nekoliko prilika i otvorenih šuteva, naši nisu imali dovoljno snage i koncetracije u završnici da stignu do žeĺjno iščekivanih +5 i pomak na treće mesto u grupi. Domaćin to kažnjava i prelazi u vođstvo nakon 2 poena iz igre uz dodatno slobodno bacanje. U sledećem napadu napravljen je faul nad Kocićem koji je ponovo pokazao karakter i vrlo hladnokrvno pogodio oba ,,slobodnjaka“ za ponovno vođstvo naše ekipe. Nakon  dobre odbrane Probasketa i namernog faula Flasha,  istu stvar uradio je kapiten Šoškić na samo 8 sekundi pre kraja postigavši ključne poene sa penala. Nezapamćena glupost se dogodila odmah nakon izvođenja lopte, jer je u sledećem napadu najviši i najsporiji igrač na terenu ostao potpuno sam u kontri na ziceru, nakon dekoncetracije celog tima. Na samo 2 sekunde pre kraja ovog trilera, Šole promašuje oba bacanja za konačnih 59-60 za KK PROBASKET! Sigurno najneizvesnija utakmica u poslednjih nekoliko godina, i jedna od najdražih pobeda ove selekcije, ostaće upamćena po neverovatno borbenoj igri, mnoštvu sjajnih akcija i nekolicini grešaka koje su nas koštale trećeg mesta ali ne i pobede. Pioniri nastavljaju borbu za playoff u ,,evrloligaškom“ ritmu za samo nekoliko dana, iskreno se nadamo  da će u tome i uspeti…

KK Probasket: Vujović 15, Šoškić 11, Popović 2, Milivojević 10, Stanarević 6, Maljković, Jokić, Kocić 16

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.