Najmlađi poraženi…

Poraz desetkovanih mlađih pionira… KK PROBASKET – KK ŽARKOVO 24 – 39 P1 03-02 P2 05-22 P3 10-06 P4 06-09

Prepolovljena ekipa mlađih pionira, nije imala dovoljno snage da se suprostavi  ekipi Žarkova, koja u dosadašnjem toku takmičenja ne zna za poraz. Jokić, Mihajlović, Cakić i Stojanović su odsustvovali zbog izleta i ostavili tim na cedilu, što je sa druge strane bila prilika za ostale igrače da odigraju više minuta i dobiju zapaženiju ulogu, što su pojedinci iskoristili u potpunosti. U prvoj deonici igrala se dobra odbrana, ipak nedostajala je koncetracija u završnici, pa je četvrtina završena minimalnom prednošću za naš tim i ,,rukometnim“ rezultatom od 03-02. U drugom periodu nedostatak nekoliko važnih igrača uzima svoj ,,danak“ pa je na teren izašla znatno mlađa petorka Probasketa sa Grbićem, Dragojevićem i Tripunoskim u postavi. Momci su se borili koliko su mogli, imali nekoliko lepih akcija ali je odbrana bila najveći problem, jer smo primili čak 22 poena, pa je faktički pitanje pobednika rešeno već u prvom poluvremenu. U drugo poluvreme naš tim je ušao rasterećeno, i vrlo motivisano kao da se igra od nule, videli smo nekoliko fenomenalnih poteza, posle veoma kolektivne igre u napadu gde se sve vreme tražio ,,extra pass“ i pravila prednost dodavanjima a ne solo akcijama kao u nekim prethodnim mečevima, pa su najmlađi Probasketovci pobedili i u ovoj četvrtini sa 10-06 i pokazali da iako oslabljeni itekako mogu da budu ravnopravan protivnik najboljoj ekipi u grupi. U četvrtoj četvrtini nastavljena je ravnopravna borba dve ekipe, Maljković nije sreće pa je lopta nekoliko puta izlazila iz koša posle njegovih suteva i prodora, ipak videli smo 4 poena najmlađeg igrača u ekipi Dragojevića, koji je uz Mićića bio jedan od najboljih pojedinaca na utakmici. Uprkos činjenici da nismo bili u punom sastavu, naš najmlađi tim je osvetlao obraz kluba, jer su se stoički borili do samog kraja protiv izuzetno kvalitetne ekipe, i pokazali da Probasket ima svetlu budućnost sa najmlađim igračima poput Kojića, Dragojevića, Grbića i ostalih koji predstavljaju mlade nade našeg kluba.

KK Probasket: Grbić, Dragojević 6, Kojić 4, Mićić 8, Pavlović 1, Micić 1, Tripunoski 2, Kiki 2, Maljković,

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.