Probasket iznenadio favorite!

Pioniri iz 1-X u prvoj baraž utakmici… KK PROBASKET – KK BB BASKET 42-42 P1 09-10 P2 13-08 P3 12-12 P4 08-12

Utakmica za pamćenje odigrana je u prepunom ,,Karađorđu“ u atmosferi koja ja podsećala  na evroligašku utakmicu u hali ,,Pionir“. Viđena je neverovatno borba i požrtvovanost obeju ekipa, ipak pobednika nije bilo pa je meč završen nesvakidašnjim nerešenim rezultatom, pa će se  prolazak u osminu finala odlučivati u Mladenovcu. Uzavrela atmosfera sa tribina se prenela i na teren, igrala se vrlo agresivna odbrana, na šta je još dodatno negativno uticao veliki broj sudijskih grešaka na obe strane, ipak naš tim je  izvukao ,,deblji kraj“ jer su na samom startu Vujović i Šoškić ušli u problem sa ličnim greškama, pa su posle odličnog starta (Vujović 8 poena u prvoj četvrtini) morali da presede celu drugu četvrtinu. U drugom periodu razigrao se Jojić, koji je dao  veliki  doprinos u skok igri, kako u odbrani tako i napadu, i bio jedan od najzapaženijih igrača na terenu. Nošeni fenomenalnom publikom Probasketovci odlaze na poluvreme sa +4 poena u odnosu na favorizovanu ekipu iz Mladenovca. U trećoj četvrtini kao i u većem delu meča, nikako nismo uspevali da zaustavimo igrača sa brojem 9, koji je sjajnim prodorima pravio velike probleme našoj odbrani, ipak trojkama Stanarevića i Kocića koji je bio šuterski raspoložen, domaći tim zadržava prednost od 4 poena pred kraj odlučujeg dela utakmice. U poslednjem delu Vujović posle dužeg vremena provedenog na klupi, posle samo nekoliko trenutaka od ulaska u igru pravi petu ličnu grešku i neslavno završava meč. Na samom kraju videli smo dosta rastrzanu igru oba tima, bilo je dosta grešaka u odbrani našeg tima Mladenovčani se vraćaju rezultatski u meč i prelaze u vođstvo na nekoliko minuta pre kraja. Ipak u odsutnim momentima Šoškić postiže vrlo važne poene za izjednačenje, i ima priliku da uz dodatno slobodno bacanje dovede naš tim u prednost ali nažalost nije bio precizan. Gosti prave grešku u sledećem posedu, i na 23 sekunde pre kraja trener domaćih uzima time out i crta poslednju akciju. Ipak Šoškić i Jojić se nisu najbolje snašli i nisu uspeli da realizuju napad, ali i da su uspeli u tome prednost od 2 poena ne bi napravila veliku razliku pred revanš, jer bi u svakom slučaju pioniri išli u Mladenovac na pobedu. Probasket je pokazao da može ravnopravno da se nosi sa neporaženom ekipom BB Basketa, i svi u klubu željno isčekujemo revanš utakmicu, na kojoj se nadamo  iznenađenju na ,,vrućem“ gostujućem terenu.
KK Probasket: Kocić 13, Vujović 7, Jojić 13, Stanarević 3, Šoškić 4, Milivojević 2, Maljković, Jokić, Mitanovski

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.