Mlađi pioniri i dalje „u igri“…

Poraz sa minusom od 2 poena, daje nadu u revanš utakmici protiv As basketa. KK PROBASKET – KK AS BASKET 32 – 34  P1 06-04 P2 10-08 P3 06-12 P4 10-10

Pred tradicionalno punim tribinama ,,crveno beli“ su odigrali vrlo požrtvovano, svaki igrač na terenu je ostavio poslednji atom energije na parketu i na tome im treba čestitati.
Dobro je otvoren meč… Micke je načeo protivnika prvim postignutim poenima… Ipak, odbrana je bila ključ u prvom poluvremenu, jer su uspešno zatvoreni prodori kroz sredinu i teran je protivnik na veliki broj šuteva sa spoljnih pozicija.
Drugu četvrtinu obeležio je Grbić koji je bio precizan sa linije iza 6,75 na početku i pri kraju četvrtine… As basket je ipak pokazao da će namučiti naš tim, jer je najbolji igrač sa brojem 29 ušao u seriju poena.
Treći period je bio ubedljivo najslabiji period igre Probasketa, Jokić se dosta mučio u napadu, imao je veliki broj izgubljenih lopti i loših rešenja, Mićiću je lopta nekoliko puta izlazila iz obruča, ma suprotnoj strani Lutovac (br.29) postiže dve ,,trojke“ i pravi dosta problema našoj odbrani. Maljković krajem četvrtine postiže koš uz faul i  rezultatski vraća naš tim u meč. Nažalost, stečena prednost iz prvog poluvremena je anulirana i naši su gubili sa dva razlike pred odlučujući period utakmice. U poslednjoj četvrtini videli smo ravnopravnu borbu, Joca se budi i postiže 4 poena, ali i dalje nastavlja da pravi za njega nesvojstven broj grešaka kako u napadu tako i odbrani. Mićke nije bio šuterski raspoložen i završava meč sa 0 postignutih poena, dok je Mihajlović sve svoje poene postigao u drugoj četvrtini, što će kasnije dosta uticati na konačan ishod utakmice.
U poslednjih nekoliko minuta videli smo dosta grešaka naše ekipe, koja je ipak smanjila prednost i sa -5 u poslednjem minutu, poenima Paje i Džonija spustila na konačnih -2 pred revanš koji će biti odigran u nedelju pre podne na Novom Beogradu. Poraz koji ne boli jer i da je naš stigao do pobede sa +2 opet bi morao na pobedu u revanš utakmici kao i sada. Sa velikim iščekivanjem i motivom se radujemo sledećem susretu sa momcima iz As basketa, koji su iskreno sportski čestitali našem timu na kraju utakmice. Ipak, pamtimo svi ,,pobedničku“ pesmu koju su pevali u svlačionici u ,,Karađorđu“. Nadamo se da ćemo pružiti još bolju partiju u narednom susretu i da će se ovog puta pesma pevati u našoj svlačionici!

KK Probasket: Grbić 4, Dragojević, Pajkić 3, Mićić, Milićević, Kojić, Mihajlović 5, Micić 2, Jokić (kap.) 8 Maljković 10.

Ovaj unos je objavljen pod Uncategorized. Zabeležite stalnu vezu.